O TERAPEUCIE

Jolanta Mikołajczyk

Jolanta Mikołajczyk

mgr rehabilitacji ruchowej
terapeuta manualny
mikrokinezyterapeuta
provider TRE

Jestem fizjoterapeutką. W roku 1980 ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Rehabilitacji Ruchowej. W roku 1993 ukończyłam Studia Podyplomowe Fizykoterapii i Masażu w Rehabilitacji Leczniczej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej i Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

W Oddziale Lubuskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii pełniłam różne funkcje. W latach 1995 – 1999 byłam Sekretarzem Oddziału, w latach 1999 – 2003 pełniłam funkcję Prezesa Oddziału, a w latach 2003 – 2007 pełniłam funkcję Wiceprezesa Oddziału. Obecnie jestem członkiem Zarządu Oddziału Lubuskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, dzieląc się nabytym doświadczeniem i wspierając obecny Zarząd.

Moja praca zawodowa zawsze była związana z pomocą ludziom cierpiącym i borykającym się z bólem, zdrowiem i niepełnosprawnością.

Pracę zawodową rozpoczęłam jako nauczyciel gimnastyki korekcyjnej w Szkole Podstawowej w Krośnie Odrzańskim, następnie w Szkole Podstawowej w Czerwieńsku.

Następnie jako fizjoterapeutka pracowałam w Ośrodku dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zielonej Górze, a także w tym czasie rozwinęłam od podstaw działalność Gabinetu Rehabilitacji KRUS w Czerwieńsku.

Od 2000 roku pracuję w Zakładzie Rehabilitacji SP ZOZ MSW w Zielonej Górze, a jednocześnie prowadzę prywatną praktykę w Gabinecie Rehabilitacji w Zielonej Górze.

Doskonaląc swoją wiedzę zawodową ukończyłam wiele warsztatów i kursów poszukując nowych metod leczenia bólu. Poznałam i dotarłam do metod, które leczą przyczynę powstawania bólu czyli do źródła powstawania dolegliwości. Dzięki zdobytej wiedzy terapia jaką prowadzę jest skuteczniejsza i trwalsza.

Ukończyłam następujące kursy certyfikacyjne umożliwiające mi holistyczną pracę z bólami i schorzeniami narządu ruchu:

Kurs Pedagogiczny w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze;

Kurs Medycyny Manualnej (pięciostopniowy) w Laboratorium Terapii Manualnej dr n.wf A.Rakowskiego, a w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie uzyskałam Certyfikat Terapeuty Manualnego;

Kurs PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation) wg. M. Knott Concept;

Kurs PNF, Neuromobilizacje i Terapia Manualna w rehabilitacji skolioz;

Kurs Mistrz-Praktyk NLP (Neurolingwistyczne Programowanie) w Polskim Instytucie NLP w Warszawie akredytowany przez Europejskie Stowarzyszenie Neurolingwistycznej Psychoterapii;

Kurs Terapii Kranio-Sakralnej (Czaszkowo-Krzyżowej) – Upledger Instytut Deutschland;

Kurs Mikrokinezyterapii (A ,B ,C ,P1 - P8 i części uzupełniające i rozszerzające), Centre de Formation a la Mikrokinesitherapie w Pont a Mausson we Francji;

Kurs Kinesiology Taping;

Kurs Metody McKenziego (pięciostopniowy) w Poznaniu „Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego”.

Kurs TRE® (Tension&Trauma Releasing Exercises) wg David'a Berceli'ego.