METODY TERAPII

Mikrokinezyterapia – powrót do równowagi


Dlaczego ta metoda pomaga ?

Metoda ta pomaga ponieważ, poprzez mikrodotyk znajduje i pozwala ciału w pozbyć się wszystkich traumatycznych wydarzeń przeszłych i aktualnych, które ciało zachowało w pamięci i które przeszkadzają mu w prawidłowym funkcjonowaniu. Wydarzenia, które przewyższyły naturalną zdolność organizmu do samonaprawy. Mogą to być ślady m.in. urazów fizycznych takich jak, złamania, urazy mięśniowe, operacje, zakażenia wirusowe i toksyczne, a także urazów psychicznych oraz wstrząsów emocjonalnych.
Mikrokinezyterapia pozwala dotrzeć do źródła i przyczyny choroby, uwalniając ciało z napięć i bloków, przywracając prawidłową żywotność tkankom organizmu pacjenta.
Metoda ta prowadzi do szybkiego uzdrowienia organizmu, a ponadto przyśpiesza powrót do zdrowia, zmniejsza i likwiduje objawy bólowe towarzyszące wielu chorobom i zmniejsza ryzyko nawrotów bólu.

Mikrokinezyterapia jako metoda holistyczna mimo swej delikatności sięga głęboko w organizm człowieka. Sięga do przyczyn choroby i jej związków z psychiką i emocjami. Traktuje człowieka jako całość poszerzając możliwości wyleczenia choroby.


Na czym polega praca metodą mikrokinezyterapii ?

Krwiobieg, oddychanie, wymiana komórkowa... – cała ta aktywność ciała uwidacznia się w wewnętrznych rytmach życiowych organizmu, jak też i na powierzchni skóry.

Te życiowe rytmy są odczuwane poprzez ręce jako „mikrowydarzenie”. Mikokinezyterapeuta będzie dotykał różnych części ciała, aby sprawdzić czy wszystkie rytmy pracują prawidłowo. Jeśli będą zakłócone, to będzie oznaczać, że jest jakaś „blizna” w tym miejscu, źródło jakiejś dysfunkcji w tej okolicy, bliższej lub dalszej.

Terapeuta zlokalizuje i zidentyfikuje „blizny”, które przeszkadzają ciału w prawidłowej pracy rytmów życiowych. Następnie wykona odpowiednią stymulację, aby ponownie poinformować organizm o obecności tej „blizny”. Ciało odkryje na nowo pamięć szoku (ataku, wydarzenia, traumy), koncentrując się na nim ,aby go ostatecznie wyeliminować.

Praca, którą ciało rozpocznie może przynieść lekkie zmęczenie trwające 1 - 2 dni. Wskazane jest przez te dni unikać wzmożonego wysiłku fizycznego, a także dłuższej jazdy samochodem. Wskazane jest też przez te dni pić więcej wody (1,5 – 2 litrów na dzień), aby poprzez nerki organizm mógł jeszcze bardziej się oczyścić.


Zobacz stronę polską o mikrokinezyterpii: www.mikrokinezyterapia.pl