METODY TERAPII

TRE® – Ćwiczenia uwalniające traumę, stres, emocje i napięcia w ciele


Ciało największym sprzymierzeńcem w leczeniu skutków stresu i traumy – Dawid Bercelii

Ciało człowieka reaguje napięciem na stres i poprzez wibracje ( drżenia) w naturalny sposób wytrząsa z siebie te napięcia. Wibracje więc są biologiczną odpowiedzią organizmu na stres. Mechanizm drżenia jest wbudowany w każdy ludzki organizm i jest genetycznie zaprogramowany. Jest u wszystkich ludzi i zwierząt.

TRE® – powoduje rozładowanie i uwolnienie stresu i napięcia w ciele a także w układzie nerwowym . Odczuwa się wtedy rozluźnienie, uspokojenie, uwolnienie bólu oraz wyciszenie pracy układu nerwowego. W konsekwencji polepsza się stan emocjonalny, psychiczny i fizyczny, a ciało powraca do naturalnej równowagi i harmonii. Można wtedy żyć zdrowiej, radośniej i w dobrym kontakcie ze swoim ciałem. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”- znany cytat jak najbardziej pasuje do odczuwania ciała po stosowaniu metody TRE®.

W TRE® ciało dostosowuje częstotliwość drżenia do poziomu napięcia, które chce uwolnić. A uwalnianie napięć odbywa się w takim tempie, jakie ciało jest w stanie zintegrować. Jest to tzw.automatyczna samoregulacja. Dlatego też jakie będą drżenia, jaka intensywność, w jakiej części ciała się będą odbywać zależy od ilości napięcia stresu w ciele, a także na ile osoba na ten moment jest w stanie uwolnić z ciała wyżej wymienione napięcia.

DLA KOGO

Wibracje mięśni są mechanizmem naturalnym u każdego człowieka, dlatego też metoda ta jest bezpieczna dla wszystkich. Odpowiednia dla każdego, kto odczuwa nierozładowane napięcia w ciele wywołane codziennym i zaległym stresie. Dla każdego, kto odczuwa złość, irytację, frustrację niepokój.

Dla: W zależności od potrzeb można korzystać z sesji indywidualnej lub grupowej.


KORZYŚCI


Przeciwskazania

Do podstawowych przeciwwskazań należą: choroby serca, rozrusznik serca, padaczka, choroby psychiatryczne, ciąża, świeże urazy.